Kodėl verta rinktis nestandartinį meškerykotį?

Kodėl verta rinktis pasirinktinę meškerę?

Ar tikrai manote, kad profesionalūs meškeriotojai žvejoja klasikinėje žūklėje ir laimi turnyrus su gamyklinėmis meškerėmis? Arba kad kiti sportininkai (-ės) savo profesijose naudoja “gatavą” sportinę įrangą? Jokiu būdu. Nesvarbu, ar tai profesionalus žvejys, ar profesionalus sportininkas (-ė), galite būti tikri, kad įrankiai ir įranga, kuriuos jie naudoja varžydamiesi aukščiausio lygio varžybose, yra ne tik specializuoti, bet ir rankų darbo, sureguliuoti, pritaikyti pagal užsakymą, subalansuoti ir naudojami patys geriausi aukščiausios kokybės komponentai, kokius tik gali pasiūlyti technologijos. Taigi technologijos žvejybos pramonėje, ypač meškerių versle, yra tikra “šeimininkė” – ta meškerė gali “atrodyti” kaip pirkta parduotuvėje, tačiau ją pagamino pagal užsakymą konstruktorius, siekdamas užtikrinti maksimalų našumą, todėl ta meškerė yra pritaikyta ir sureguliuota rankomis… rankomis pagaminta pagal tikslius, specifinius ir ekstremalius meškeriojimo reikalavimus.

Tiesa, žvejų, turinčių nestandartines meškeres, nėra per daug. Taip yra dėl paprastos priežasties: jos nėra masiškai gaminamos, todėl nėra prieinamos plačiajai visuomenei arba bent jau ne tiek, kad žvejys turėtų galimybę jas įsigyti mažmeninėje prekyboje vietinėje žvejybos reikmenų ar žvejybos parduotuvėje. Tačiau, atsiradus tobulesnėms technologijoms ir atsiradus galimybei internetu susitikti su begale naujų potencialių klientų, daug daugiau žvejų naudojasi galimybe patiems susikurti ir įsigyti individualiai pritaikytus žvejybos įrankius.

Gamybinės meškerės paprastai yra suprojektuotos ir pagamintos vidutiniškai įgudusiam žmogui ir gaminamos naudojant vidutiniškus komponentus, kurie visi užtikrins pakankamą našumą. Tačiau tie, kurie iš savo žvejybos arsenalo reikalauja daugiau, kreipiasi į nestandartinių meškerių gamintojus, kad įsigytų konkretų įrankį, reikalingą jų pageidaujamam žvejybos stiliui ir tokiam našumui, kokio jie tikisi.

Pateiksime trumpą pavyzdį: Išsirinkite iš vietinio mažmenininko dvi tikslias užmetamąsias meškeres deklai, ant kiekvienos iš jų uždėkite tą pačią ritę, o tada, traukdami viršūnėles virvele, įstatykite jas į atitinkamas “optimalias” parabolines formas. Dabar atkreipkite dėmesį į tai, kur meškerykotis liečiasi su ruošiniu, ir pastebėkite viršūnėlės sukimąsi (arba sukimo momentą). Jei jie būtų vienodi, meškerė liestųsi tuose pačiuose taškuose ir sukinys (arba, tikėkimės, sukinio nebuvimas) taip pat būtų vienodas. Dabar meskite. Atstumas ir tikslumas turėtų būti lygiaverčiai, tačiau bet kuriuo atveju to niekada nebus galima pasiekti su “gatavomis” meškerėmis, nes jos gaminamos naudojant kreipiančiąsias tiksliai toje pačioje kiekvieno gaminamo ruošinio vietoje (t. y. jos nėra pagamintos iš vienodų ar lygiaverčių medžiagų ir niekada nebus vienodos). Šiuo metu nežinau nė vienos įmonės, kuri masiškai gamina ir skiria laiko individualiai sureguliuoti kiekvieną kreipiančiąją statine ir dinamine apkrova prieš apvyniojant kreipiančiąsias… abu šie veiksmai būtini, kad būtų pasiektas optimalus kreipiančiųjų išdėstymas ir galiausiai meškerės veikimas (jau nekalbant apie keletą svarbių reikalavimų, kurie niekada neatliekami prieš kreipiančiųjų išdėstymą… pvz.) Nesupraskite manęs neteisingai, yra įmonių, kurios skiria laiko atlikti vieną ar du viso proceso etapus, tačiau nėra nė vienos, kuri atliktų visus reikiamus veiksmus. Profesionalus individualių gaminių gamintojas stengiasi užtikrinti, kad komponentų integravimas būtų atliktas taip, kad kiekviena meškerė veiktų kuo geriau. Jei klientas skiria laiko nustatyti ir išsirinkti tuos aukščiausios kokybės komponentus, kurie atitinka jo žvejybos stilių, techniką ir specifikacijas… tuomet galite būti tikri, kad pagal užsakymą gaminantis konstruktorius stengiasi užtikrinti, kad jo paruošta sportinės žūklės įranga veiktų taip, kaip jis tikėjosi… ir dar daugiau.

Nors tiesa, kad dauguma gamintojų šiandien gamina puikius aukštos kokybės gaminius, tiesiog negalima ignoruoti fakto, kad jie gaminami galvojant apie vidutinį meškeriotoją. Ar žinote, kas yra vidutinis meškeriotojas? Aš tikrai ne! Pažvelgus į visus mano draugus, kurie žvejoja, matyti, kad nė vienas iš mūsų nėra panašus dydžiu, užmetimo stiliumi ar rankena, ir tai tik keli kintamieji. Tačiau gamintojai nori, kad mes tikėtume, jog kiekvienas jų gatavas gaminys puikiai atitiks mūsų žūklės stilių ir mus.

Nusprendę žvejoti pagal užsakymą pagaminta meškere, jūs papildote savo sportą ir malonumą dar vienu aspektu. Nėra nieko geriau už jaudulį, kurį patirsite atlikdami tobulus užmetimus, užkabindami ir pagaudami žuvį ištobulintu chirurginiu įrankiu, kuris buvo pagamintas specialiai jums. Jums nereikia priklausyti nuo to, ar kažkoks žmogus turėjo gerą dieną gamykloje, ar ne, kai apvyniojo jūsų meškerės kreipiančiąsias, ar parinko geriausius kamštienos gabalus rankenos sistemos rankenai, ar buvo skirta laiko užtikrinti, kad komponentai ant meškerės būtų išdėstyti taip, kad jie optimaliai veiktų, ir ar buvo naudojami geriausios kokybės komponentai.

Dar viena puiki priežastis rinktis pagal užsakymą pagamintą meškerę yra ta, kad galite rinktis iš daugybės aukščiausios kokybės komponentų! Galbūt radote jums tinkančią “akciją”, bet jūsų netenkina kreipiančiųjų tipas, kamščio kokybė, siūlų apvyniojimas arba galbūt norite pereiti prie geresnės kokybės ritės sėdynės. Tokio pasirinkimo neturite, nebent nuspręsite rinktis nestandartinį pasirinkimą.

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.