Kada reikia keisti automobilio lemputes?

Kaip ir daugelis automobilių dalių, priekiniai žibintai po ilgo naudojimo sugenda. Dažniausias požymis, kad turėtumėte pakeisti priekinius žibintus, yra vis labiau gęstanti šviesa.

Ne tik pavojinga važinėti su prastais žibintais, bet jie taip pat gali staiga užgesti, todėl jums gresia bauda arba autoavarija. Geriausia juos pakeisti, kai pirmą kartą pastebite sumažėjusį efektyvumą.

Šiandien aptarsime, kaip išsirinkti atsarginį gamyklinį priekinį žibintą, ir pirkimo proceso patarimus.

Ženklai, kad turėtumėte pakeisti automobilio lemputes

Jei pastebėjote bet kurią iš toliau išvardytų problemų, laikas keisti lemputes.

  • vis labiau gęstanti šviesa arba šviesos pluoštai
  • Vienas sugedęs priekinis žibintas
  • Mirgantys priekiniai žibintai
  • Įtrūkęs išorinis korpusas

Bet kuri iš šių problemų gali reikšti, kad jūsų automobilio lemputės beveik sugedo. Nors galite nuvežti automobilį mechanikui, kad profesionalas išspręstų problemą, pakeisti žibintus patiems yra paprasta ir nebrangu, jei žinote, į ką atkreipti dėmesį.

Žibintų tipai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Žibintas, kurį turėtumėte įsigyti, priklauso nuo jūsų automobilio markės ir modelio. Dauguma automobilių turi tik du žibintus, kuriuose yra įprastinių ir artimųjų šviesų lemputės. Tačiau kai kurie senesni automobiliai gali turėti keturis žibintus, o tai reiškia, kad turėtumėte įsigyti keturias atskiras lemputes ir korpusus.

Taip pat geriausia priekinius žibintus keisti poromis, nes jei sugenda vienas, tikėtina, kad netrukus suges ir kitas. Visada patikrinkite naudotojo vadovą, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote tinkamo stiliaus ir tipo priekinius žibintus savo automobiliui.

Korpusas: Žibintai: projektoriniai ir reflektoriniai priekiniai žibintai

Yra du skirtingi priekinių žibintų „korpusų” tipai, kurie iš esmės yra viso žibinto (ne tik lempučių) dizainas ir forma. Galite rinktis projektoriaus arba reflektoriaus priekinį žibintą.

Projektoriniai priekiniai žibintai turi didinamąjį lęšį, kuris padeda projektuoti šviesos spindulį ir padidina lempučių projektuojamą ryškumą. Jų forma padeda nukreipti šviesos spindulį žemyn link kelio, o ne neryškiai apšviesti visus priešais esančius objektus.

Atšvaitiniai priekiniai žibintai neturi šių specialių savybių. Jie yra standartinis senesnių arba paprastų automobilių korpusas. Kiekvieną lemputę gaubia plieninis dubuo, kuris padeda atspindėti šviesą į gatvę. Korpuso keisti nereikia, nebent jūsų automobilio žibintas turi įtrūkimų ar pažeidimų.

Halogeninis, HD arba LED

 

Yra trijų tipų priekinių žibintų lemputės, kurios skleidžia skirtingo lygio šviesą ir veikia skirtingą laiką. Labiausiai paplitusios yra halogeninės lemputės. Jose naudojamos halogeninės dujos ir kaitinimo siūlai, kurie įkaitę skleidžia baltą arba mėlyną šviesą.

H11 led lemputės, dar vadinamos didelio intensyvumo išlydžio lemputėmis, naudoja ksenono dujas ir yra daug ryškesnės už halogenines lemputes. Be to, jos paprastai veikia ilgiau. Tačiau jei jūsų automobilyje iš pradžių buvo įmontuotos halogeninės lemputės, jos bus nesuderinamos su HID lemputėmis ir atvirkščiai.

Beveik visuose naujuose automobilių modeliuose montuojamos šviesos diodų lemputės, kurios yra bene ryškiausios ir ilgaamžiškiausios. Joms nereikia tiek daug energijos ir, palyginti su kitomis lemputėmis, su jomis kyla labai mažai problemų.

Visada įsitikinkite, kokią lemputę naudoja jūsų automobilis, nes elektros jungtys paprastai nėra keičiamos. Jei nuspręsite rinktis H11 lemputes, kurios automobiliams suteikia prabangesnę išvaizdą, turėsite pakloti daugiau pinigų už ksenono pertvarkymo rinkinį.

Parašykite komentarą