Bronzos savybės

 

Bronzos savybės

Bronza yra lydinys, sudarytas iš vario ir alavo, kurie gali būti sujungti su kitais legiruojančiais elementais, pavyzdžiui, cinku ir alavu. Jis yra tamsiai rudos spalvos ir auksinio blizgesio, todėl šis specifinis lydinys iš karto pastebimas.

Šimtmečius šio konkretaus lydinio numatytoji struktūra ir susidarymas buvo medžiaga, iš kurios dėl didelio stiprumo, kietumo, atsparumo korozijai, atsparumo dilimui ir net išvaizdos buvo gaminami buitiniai ir pramoniniai įrankiai bei gaminiai. Tačiau įmaišius kitų elementų, daugybė bronzos lydinių rūšių dabar yra integruotos į kasdienę gaminių ir komponentų gamybą ir gamybą, nes dabar jie yra kietesni, patvaresni ir gali atsispirti daugiau žalingų elementų.

Sukepinimo bronza

Atsižvelgdami į bronzos charakteristikas ir savybes, daugelis gamintojų ją naudoja sukepintoms dalims ir komponentams gaminti. Kadangi bronza yra spalvotasis metalas, ji taip pat gali praleisti orą ir skysčius, o tai neatsiejama nuo viso sukepinimo proceso.

Visą sukepinimo procesą taikant bronzos medžiagai, galima užtikrinti esmines savybes, dėl kurių ji puikiai tinka naudoti buityje, prekyboje ir pramonėje. Nors fizinės bronzos savybės per visą sukepinimo procesą išlieka nepakitusios, kai kurios savybės, pavyzdžiui, medžiagos stiprumas, skaidrumas ir šilumos laidumas, per tą patį procesą pakinta ir net pagerėja.

Bronzos sukepinimo procesas kažkuo panašus į kitų metalų sukepinimo procesą. Bronza arba bronzos lydinys šlifuojamas, chemiškai skaidomas arba išpurškiamas, kad virstų milteliais. Po to metalinės bronzos milteliai angliškai bronze powder supilami į formos ertmę, kurioje kambario temperatūroje jie suspaudžiami didžiuliu slėgiu. Kai dalelės sutankinamos, metalinė dalis sukepinama įdedant ją į aukštos temperatūros krosnį, kad metalo dalelės galutinai susijungtų.

Sukepintos bronzinės dalys

Šiandien daugybė gaminių gaminama iš sukepintų bronzos dalių. Nuo guolių ar įvorių iki dylančių plokštelių – visiems jiems naudingos sukepinimo proceso metu bronzai ar bronzos lydiniui suteiktos savybės. Maisto ir farmacijos pramonėje sukepintos bronzos dalys taip pat naudojamos gaminant filtravimo medžiagas, įrankius ir sistemų komponentus. Gamintojai taip pat naudojasi sukepinimo privalumais, nes šio proceso metu per trumpą laiką galima apdoroti didelius gaminių kiekius.

 

Parašykite komentarą