Kuri gėlė labiausiai pakelia nuotaiką?

Nors bet kokios gėlės namuose yra malonios ir pakylėjančios, tačiau įrodyta, kad kai kurios gėlės veikia šiek tiek stipriau nei kitos.

Rožės

Ar kada nors girdėjote posakį „sustoti ir užuosti rožių kvapą”? Taip yra todėl, kad jos išskiria nuostabius nuotaiką gerinančius endorfinus. Žurnale „Journal of Physiological Anthropology” atliktame tyrime biuro darbuotojams buvo rodomos rožės. Ir rezultatai parodė, kad jos dalyviams sukėlė reikšmingą fiziologinį ir psichologinį atpalaiduojantį poveikį. Anksčiau minėtame tyrime „Papildomos terapijos medicinoje” (Complementary Therapies in Medicine) su dalyviais vėlgi buvo išbandytos kuklios rožės. Taigi, atrodo, kad egzistuoja tema, jog rožės gali padėti žmonėms jaustis laimingesniems ir labiau atsipalaidavusiems.

Bijūnai

Bijūnų sezonas yra labiausiai išpopuliarėjęs gėlių sezonas per metus. Mūsų mieli klientai jo laukia likus kelioms savaitėms iki jų pradžios ir kasmet mus užplūsta žinutės apie tai, kaip jie pagerino žmonių dienas.

Saulėgrąžos

Tai puikios gėlės nuotaikai pakelti! Jos didelės, ryškios, drąsios ir gražios, todėl priverčia mus šypsotis taip pat, kaip ir saulėta diena.

Įdomu tai, kad gėlių spalva taip pat gali turėti įtakos tam, kaip stipriai jos mums pakelia nuotaiką.  Pavyzdžiui, raudona spalva paprastai simbolizuoja meilę ir aistrą. Tačiau ji, kaip ir geltona spalva, mus taip pat veikia energizuojančiai ir pakiliai. Tačiau kitos spalvos, pavyzdžiui, mėlyna ir balta, gali mus veikti labiau raminamai.

Ar gėlės namuose didina produktyvumą?

Rutgerso universiteto atlikto tyrimo metu nustatyta, kad gėlės biure gali padidinti produktyvumą, novatorišką mąstymą ir padeda sukurti pozityvesnę aplinką! Deja, kaip rodo šis tyrimas, gėlės darbo vietoje nėra didelė britų biurų kultūros dalis. Manoma, kad, pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur gėlės yra didžiulė kasdienio gyvenimo dalis, taip pat užtikrinama geresnė darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra. Tačiau dabar, kai dauguma žmonių yra karantine ir dirba iš namų, turime galimybę įnešti gėlių į darbo vietą ir patikrinti, kokį poveikį tai turi nuotaikai ir motyvacijai.

Dabar mums visiems labai trūksta išorinio pasaulio. Matyti, kaip žydi visos nuostabios pavasario gėlės, kaip medžių lapai grįžta į savo pilnatvę ir kaip pasirodo vasaros saulė. Taigi, biofilinio dizaino integravimas į namų biurą gali būti puikus būdas pagerinti darbo aplinką. Į namų biurą įtraukus augalų, natūralių medžiagų ir, žinoma, gėlių puokščių, gali pagerėti ne tik jūsų produktyvumas, bet ir bendra savijauta.

Kaip sako Lowri Dowthwaite:

„Iš tikrųjų tai reiškia ryšį su tuo, iš kur atvykote, o gamta yra tai, iš kur mes atvykome. Kai esame su gamta, automatiškai jaučiamės kaip namie. Kai jaučiamės kaip namie, labiau atsipalaiduojame, sumažėja reakcija į stresą, dažniau patiriame vilties, priklausomybės jausmą, daugiau ramybės ir taikos.”

Atlikdami eksperimentą „Gėlių galia”, savo dalyvių klausėme, ar gėlės pagerino jų darbo namuose produktyvumą. Visi iki vieno atsakė, kad pirktų daugiau gėlių, kad pagerintų savo darbo vietą, nes tai padėjo jiems jaustis laimingesniems ir padidino jų produktyvumo lygį.

100 % respondentų teigė, kad dirbdami namuose su gėlėmis savo erdvėje jautėsi laimingesni.

75 % teigė, kad, pasidėjus gėlių darbo vietoje, sumažėjo jų streso lygis

50 % teigė, kad, darbo vietoje pasodinę gėlių, jie jautėsi produktyvesni

Norite išbandyti patys? Mes vis dar dirbame ir pristatome kuo daugiau gėlių klientams! Pažvelkite į mūsų nuostabias gėlių puokštes, kurios garantuotai praskaidrins jūsų (ar kieno nors kito) dieną!

Taip pat galite susipažinti su mūsų gėlių gidais, kuriuose rasite daug informacijos, patarimų ir įkvėpimo, kaip rūpintis gėlėmis ir jas puošti.Domina gėlės Kaune, gauk gėles iš flowery lt

Parašykite komentarą