KAIP AUGINTI ROŽES

Rožių priežiūra yra paprasta ir daugelis su ja susijusių mitų yra tik mitai. Su jais gali susidoroti ir pats pradedantis vartotojas. Kaip auginti rožes? Juos reikia sodinti saulėtoje vietoje, kur yra geras drenažas, tinkamai laistyti, maitinti, genėti ir saugotis ligų bei kenkėjų.

Rožes prižiūrėti lengviau nei kai kuriuos kitus žydinčius krūmus, gėles į namus Vilniuje ar daržoves. Pavyzdžiui, rododendrai, azalijos, klumpaitės arba pomidorai. Šiuolaikinės rožės yra gražūs augalai, pasižymintys geresnėmis techninėmis ir biologinėmis savybėmis. Jie gali augti beveik visur.

10 pagrindinių gražių rožių auginimo taisyklių

nugarėlės. Pradedantiesiems geriausia pirkti rožes konteineriuose, kad nenukirptumėte per daug ir nepraleistumėte ko nors skaudančio ar smarkiai pažeisto. Nusipirkę rožę gerai palaistykite parduodamame vazone. Pasodinkite gėlę vakare. Iškaskite vazono dydžio duobę. Atsargiai išimkite žemės gumulą su šaknimis ir įdėkite jį į duobės dugną. Užpildykite tuščią vietą žemėmis, švelniai sutankinkite ir palaistykite. Jei nusprendėte įsigyti rožę su atviromis šaknimis, šaknų turi būti daug. Antžeminė dalis turi turėti 3-5 ūglius. Geriausia, kad sodinukas būtų 2-3 metų amžiaus. Prieš sodinimą augalą reikia palikti vandenyje per naktį. Į sodinimo duobutę supilkite žemių, trąšų, komposto ir smėlio pylimą. Paskleiskite ant jo šaknis ir užpilkite sluoksniais, laistydami kiekvieną sluoksnį. Kodėl sodinant reikia mirkyti per naktį ir laistyti kiekvieną sluoksnį? Per pirmuosius 2-3 mėnesius šaknys turi stipriai įsišaknyti ir leisti naujus šakniastiebius, o tam reikia daug drėgmės, kurios laistymas iš viršaus negalės suteikti.

Nebūkite pernelyg uolūs. Keletas gerai parinktų veislių suteiks jums daugiau malonumo nei didelė įvairovė, kuriai tvarkyti neturėsite laiko. Kai žinosite, kaip akimirksniu pasirūpinti rožėmis, išplėskite savo moteriškų gėlių kolekciją.
Geriausia vieta sodinti. Pasivaikščiokite po sklypą, stebėkite, kaip juda saulė. Rožėms reikia 6-8 valandas būti saulėje. Šaltuose regionuose, sodindami rožes prie sienos ar tvoros iš pietų ir vakarų pusės, sumažinsite žiemos poveikį gėlėms. Ideali dirva – derlinga, turtinga mineralų ir organinių medžiagų, su geru drenažu. Paprastai taip būna ne visur. Nustatykite dirvožemio sudėtį ir pasistenkite, kad ji būtų artima etaloninei.
Tinkamas laikas. Rožes geriausia sodinti pavasarį, po paskutinių šalnų. Taip pat galite tai daryti rudenį, likus bent šešioms savaitėms iki pirmųjų šalnų jūsų vietovėje. Tai suteikia pakankamai laiko šaknims įsišaknyti. Ilgai nelaukite, kol pasodinsite, tiesiog nusipirkite ir iš karto pasodinkite. Jis puikiai tinka, kai diena apniukusi.
Drenažas ir sodinimo duobė. Net ir sodindami rožę konteineryje iškaskite duobę taip, kad į ją laisvai patektų dirvožemio grumstas. Prieš montuodami rožę atlikite drenažą. Rožės nemėgsta, kai jų šaknys yra per daug vandens. Jei vienoje vietoje sodinate kelis krūmus, tarp vieno ir kito krūmo palikite 90 cm tarpą. Taip rožė gali laisvai augti, o jūs galėsite ją prižiūrėti: laistyti, genėti, ravėti, apžiūrėti.
Maitinimas. Norint sulaukti gausių ir gražių žiedų, rožių krūmus reikia reguliariai tręšti. Organinės medžiagos naudojamos kiekvieną mėnesį. Jis gerai veikia, stimuliuoja naudingus mikroorganizmus ir palaiko pH pusiausvyrą. Granuliuotos mineralinės trąšos užtikrins tinkamą azoto, fosforo, kalio ir kitų antrinių maistinių medžiagų balansą. Sintetinėse trąšose yra daugiau maistingųjų medžiagų nei organinėse trąšose. Jį reikėtų naudoti bent kartą pavasarį ir kartą rudenį. Naujai pasodintas rožes su plikomis šaknimis reikėtų tręšti tik organinėmis trąšomis, kad nepažeistumėte naujų šaknų. Cheminės medžiagos duodamos, kai jis žydi. Laikykitės gamintojo pateiktų naudojimo instrukcijų.
Gyvybę teikianti drėgmė. Rožės mėgsta, kad dirva būtų nuolat drėgna. Laistymo kiekis ir dažnumas priklauso nuo dirvožemio tipo ir klimato. Smėlingose dirvose augančias rožes reikia laistyti dažniau nei sunkesnėse molingose dirvose. Karštos ir sausos sąlygos taip pat skatina dažniau laistyti. Nelaistykite rožių už lapų! Jiems reikės 2,5 cm lietaus per savaitę (25 litrų vandens 1 m²).