12 geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke, JAV – tik rankinis bagažas

Įsikūręs nuostabiame pietiniame Jutos regione, Ziono nacionalinis parkas yra visiškai spalvinga vieta aplankyti. Su dideliais kanjonais ir smaragdiniais baseinais Ziono nacionaliniame parke yra daugybė geriausių dalykų, tinkančių kiekvieno tipo lankytojams. Visa tai yra puiki atostogų vieta norintiems tyrinėti lauką!

Sąžiningai, pats parkas yra kvapą gniaužiantis ir tikrai neturėtumėte praleisti kelių dienų (ar ilgiau) pasivaikščiojimo takais ir pamatyti šį visiškai nepaliestą brangakmenį Jutoje.

Milijonų metų geologinė istorija, ypač aplink Mergelės upės uolas, man yra tokia vieta, kuri man atspindi JAV. Gamta yra tokio masto visuose JAV nacionaliniuose parkuose, o Sionas tai tikrai man parodė!

Taigi, norėdamas kuo geriau išgauti šį nuostabų gamtos stebuklą, norėjau pasidalinti keliomis populiariausiomis lankytinomis vietomis Sione, kuri, tikiuosi, jums patiks.

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

Žemiau apžvelkite geriausius dalykus, kuriuos reikia nuveikti Ziono nacionaliniame parke. Turėkite nuostabų laiką Jutoje!

1.) Siaurieji

Siaurieji Siono nacionaliniame parke

„Narrows“ yra bene garsiausias iš tyrinėtinų Siono kalno takų. Na, sakant, „Narrows“ iš tikrųjų nėra takas – veikiau, tai pati siauriausia Ziono kanjono dalis, kuria galima pasivaikščioti (o kartais ir pamėtyti).

Čia patekę į visą dieną truksiantį 10 mylių žygį galėsite įšokti į Ziono kanjoną, kuris yra gana sunkus, jei einate visą maršrutą ir visada sušlapate.

Tai sakant, tai neįtikėtina ir vienas geriausių dalykų, kurį reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke, kurio tiesiog negalite praleisti.

Jei einate į „žygį iš apačios į viršų“, jums nereikės leidimo patekti į „Narrows“. Tai prasideda nuo Sinawavos šventyklos ir jūs galite tiesiog įšokti ir pradėti braidyti „Narrows“ iki pat Didžiojo pavasario. Tai nuostabu ir verta duoti tai eiti; tiesiog nepamirškite pakuoti papildomų vandens batų, kad galėtumėte pasimėgauti.

Vis dėlto, jei nuspręsite dėl „žygio iš viršaus į apačią“, prieš pradėdami braidyti, turėsite organizuoti leidimą.

O ir visada patikrinkite sąlygas ir staigius potvynio įspėjimus, kad įsitikintumėte, jog „Siaurieji“ yra atidaryti. Juk niekas nenori, kad čia braidytų neapgalvotas žygeivis!

Bet kokiu atveju „Narrows“ bus viena įsimintiniausių pėsčiųjų kelionių, kurias gausite Ziono nacionaliniame parke.

Skaityti daugiau: Geriausios Jutos vietos, kurias reikia tyrinėti

2.) Willis Creek susiaurėja

Lizdas Kanjonas Siono nacionaliniame parke

Vienas iš didžiausių dalykų aplankant „Willis Creek Narrows“ yra tas, kad jis yra gana prieinamas ir palyginti lengvai matomas.

Skirtingai nuo daugelio kitų „Cion“ kanalų kanjonų, šis pėsčiųjų takas yra tobulas, jei nenorite varginti sunkumų per reljefą – visa tai taip malonu ir lengva.

Be to, yra daugybė automobilių stovėjimo vietų, todėl puiku tai padaryti bet kuriuo paros metu!

Daugeliu atvejų Willis Creek Narrow man primena Antilopės kanjoną; kurį aš taip pat mylėjau. Manau, kad ją formuoja tie patys geologiniai procesai, nes jie yra gana arti vienas kito (net jei jie yra skirtingose ​​būsenose).

3.) Angelai, nusileidę

Angelo žygio Ziono nacionalinis parkas

„Angels Landing“ yra vienas iš labiausiai adrenalino sukeliančių žygių, kuriuos galite atlikti Ziono nacionaliniame parke! Tiesą sakant, tai sakant, tai vienas iš įdomiausių, tačiau sunkiausių žygių visoje Jutoje!

Tik patyrusiems žygeiviams jums reikės gero pasirengimo „Angels Landing“ tinkamumui, nes tam tikruose taškuose bandysite sunkius nuolydžius naudoti visas keturias galūnes.

Tai nėra žygis, į kurį norite pasiimti savo vaikus, nei tas, kuris turi aukščio baimę ar fizinio pasirengimo lygį, kuris bus pavojingas sau (ir kitiems). O taip, ir jei jums pasireiškia galvos svaigimas, duokite šiam praleisti! „Angelų nusileidimo“ takas turi didžiulius atsisakymus, dėl kurių kojos gali suvirpėti!

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

Nors, jei sugebėsite pasiekti „Angels Landing“ viršuje, būsite apdovanoti kvapą gniaužiančiais vaizdais į slėnį, kurį supa aukštai iškilusios Ziono kanjono sienos.

Skaityti daugiau: Geriausios Jutos vietos, kurias reikia tyrinėti

4.) Žmonijos istorijos muziejus

Karmelio tunelis Siono nacionaliniame parke

Žmogaus istorijos muziejų verta aplankyti kelionės metu, nes jis nušviečia Ziono nacionalinio parko kultūros istoriją.

Žmogaus istorijos muziejus, turėdamas daugybę parodų, aprašančių ankstyvųjų pradininkų gyvenviečių istoriją, vietinių vietinių grupių, kilusių iš vietovės, istoriją ir paties parko atsiradimą bei plėtrą, yra žinių šaltinis.

Verta šiek tiek papiktinti kelias valandas, jį aplankyti yra labai lengva, nes tai yra pati pirmoji stotelė ant parko autobuso.

Vėliau eikite į istorinį Siono-Karmelio kalno tunelį, kuriuo galite važiuoti. Taip, tai viena juosta ir jums reikės važiuoti atsargiai, tačiau tai yra istorinė parko dalis, kurios negalėsite praleisti. Be to, pasiekę kitą pusę (maždaug už mylios), gausite parką ir pamatysite lizdo kanjoną ir vaizdą iš Pine Creek kanjono.

5.) Kanarros upelis

„Slot Canyon“ žygis Ziono nacionaliniame parke

žygiai pėsčiomis po Kanarra Creek yra vienas geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke, jei norite pamatyti įspūdingą plyšių kanjoną. Tiesiog drovus 4 mylių ilgio žygis geriausiai tinka tiems, kurie yra susipažinę su žygiais (nors tai nėra per sunku).

Visiškai gražus ir puikus pamatyti, jums reikės leidimo žygiui šiuo maršrutu. Paprastai jie leidžiasi tik maždaug 150 žmonių kiekvieną dieną, todėl užsisakykite kuo greičiau.

6.) Verkianti uola

Krioklys Siono nacionaliniame parke

Tai yra šauklys!

Verkianti uola pelnė savo vardą dėl nuolat drėgnos aplinkos. Matote, uolos paviršius yra amžinai drėgnas, iš jo varva, o kartais teka vanduo.

Vienas iš šauniausių dalykų apie verkiančią uolą yra tas, kad dėka viso vandens, nutekančio nuo jo sienų. Visa tai reiškia, kad Uola linkusi auginti gausybę augalų ir lengvai susidaro kabantys sodai.

Be to, jį aplankyti tikrai lengva, jei sustosite tako slėnio kelio aukšte esančiame lauke.

Skaityti daugiau: Geriausios Jutos vietos, kurias reikia tyrinėti

7.) Šaškių lenta Mesa

Šachmatų kalnas Siono nacionaliniame parke

Nepaisant to, kad parko rytinė pusė yra ne mažiau graži, ji paprastai keliauja mažiau nei vakarinė ir gana tylesnė.

Tai reiškia, kad tai vienas geriausių dalykų, kurį reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke, jei ieškote mažiau žmonių.

Šioje parko pusėje yra nuosava automobilių stovėjimo aikštelė ir informacinė lenta, kurioje yra išskirtinė atmosfera ir nepakartojamas kraštovaizdis, kurio tikrai negalėsite praleisti.

Nepamirškite praleisti „Checkerboard Mesa“ – pirmosios stotelės, į kurią pateksite iš parko rytų įėjimo. Įdomus kryžminis piešinys, pagal kurį pavadinta balta spalva pavadinta Mesa, išsiskiria tarp jį supančių pušų ir gintaro uolų, todėl jis yra visiškai ikoniškas.

Nors jūs negalite žygiuoti į „Checkerboard Mesa“, galite mėgautis juo iš tolo, o prieš prisijungiant prie „East Rim Trail“, kuris tiesiog drovus Rangerio stoties, gana lengva bendradarbiauti.

8.) Paslėptas kanjonas

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

„Paslėptas kanjonas“ suteikia įspūdį, kuris yra toks pat įspūdingas, kaip ir Angelo nusileidimas, tačiau yra dar mažiau naudingas.

Tai daro šį žygį vienu geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke tiems, kurie trokšta šiek tiek daugiau vienatvės lauke.

Panašiais galvos svaigimą sukeliančiais, uolas prigludusiais takais „Paslėptas kanjonas“ yra labai įdomus ir verta jo vaizdų. Daugelyje ruožų yra daugybė grandinių, įkalamų į uolą, suteikiant papildomo saugumo nuostabiam žygiui. Tikrai verta laiko pakilti į Paslėptą kanjoną, net jei jau atlikote Angelo nusileidimą!

Be to, išvydus Verkiančią uolą, partneriu taku iki Paslėpto kanjono tikrai lengva – jie yra šalia vienas kito!

9.) Kanjono apžvalgos takas

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

Kaip trumpai minėjau anksčiau, važiavus per Siono kalno Karmelio tunelį yra trumpas, bet mielas kanjono „Overlook“ takas. Tai vienas iš daugiau popalios alternatyvos sudėtingesniems žygiams Ziono nacionaliniame parke – bet vis tiek labai naudinga!

Mažiau nei viena mylia (ten ir atgal) „Canyon Overlook Trail“ veda jus į apžvalgos vietą, iš kurios atsiveria akinantys slėnio vaizdai, kurių tiesiog negalite praleisti.

Lengvai prieinamas daugumai takas yra labai mažo nuolydžio ir visiškai lengvas.

10.) Pa’Rus takas

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

Asfaltuotas „Pa’Rus“ takas yra vienintelis takas visame parke, kuriame šunims (ant švino) leidžiama prisijungti prie savininkų, kad aplinkui suktųsi. Panašiai ir Pa’Rus takas yra vienintelis takas, kuriame galima važiuoti dviračiu.

Tam tikrais segmentais ji eina po Mergelės upę, o kitiems nukrypsta siekdama nuvesti jus į šlovingus požiūrius, kurie tikrai rodo neįtikėtiną Ziono nacionalinio parko grožį.

Prisijungti prie tako ant ratų ar su pūkuotu draugu? Tiesiog būkite mandagus dviratininkas ir laikykite šunis pirmaujančių, nes visi žygeiviai ir lankytojai dalijasi šia gana siaura trasa.

11.) Smaragdo baseinai

Krioklys Siono nacionaliniame parke

„Emerald Pool“ žygiai su „Žemutiniu“ ir „Aukštesniu“ variantais yra vieni geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Ziono nacionaliniame parke, o tai gana lengva trasa.

Dabar „Emerald Pools“ žygiai tokie ypatingi yra nuostabūs kriokliai, kurie teka iš viršutinių baseinų žemyn į žemutinius; tai pribloškia.

Smaragdo žygis Siono nacionaliniame parke

Be to, dėl viso vandens plotas yra ypač žalias, vešlus ir gana nuostabus.

Jei norite lengvesnio tako, leiskitės į žygį „Lower Emerald Pools“. Tai sakant, nė vienas iš jų nėra klasifikuojamas kaip sunkus, todėl tai yra valdoma trasa daugeliui aistruolių.

Pavyzdžiui, eJei „Higher Emerald Pools“ žygis įveiks mažiau nei 3 mylių (ten ir atgal), trunka tik maždaug 90 minučių.

Norite pailsėti? Įsiregistruokite į netoliese esantį Ziono nacionalinio parko namelį.

Skaityti daugiau: Geriausios Jutos vietos, kurias reikia tyrinėti

12.) Pasivaikščiojimas paupiu

Ką veikti Ziono nacionaliniame parke

Paskutinėje autobuso stotelėje, Sinawavos šventykloje, nušok ir pradėk pasivaikščiojimą paupiu. Tai puikiai tinka tiems, kurie nenori gilintis į „Narrows“ ir nori prieinamesnio kelio mėgautis kanjonu.

Tai lengva užbaigti, tai galiausiai yra pirmoji „Narrows“ maršruto atkarpa ir seka natūralią Mergelės upės vingį.

Dabar, mano nuomone, tai nėra pati dramatiškiausia „Siaurybių“ dalis, palyginti su smagiu braidymu. Tai sakant, tikrai lengva ir verta aplankyti, jei esate su jaunesniais vaikais arba jums reikia papildomos prieinamumo pagalbos.

Vos už 2 mylių pirmyn ir atgal daugiausiai trokštantys ratlankiai gali palyginti lengvai pasivaikščioti.

Skaityti daugiau: Geriausios Jutos vietos, kurias reikia tyrinėti

12 geriausių lankytinų vietų JutojeParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *