Ką pakuoti „Gorilla“ žygiams • Blondinė užsienyje

Ką pakuoti „Gorilla Trekking“

Aš įsimylėjau tyrinėti lauke ir (etiškai) pamatyti gyvūnus jų natūralioje buveinėje. Nuo nacionalinių parkų visame pasaulyje iki nepamirštamų nardymo vietų – mano geriausi prisiminimai toli gražu nebuvo miesto šurmulys.

Iš visų šių stebuklingų ekskursijų galimybė patekti į gorilos žygius Ugandoje yra viena iš mano širdžiai artimiausių ir brangiausių patirčių.

Ruošiatės leistis į gyvenimo nuotykius ir neįsivaizduojate, ką susidėti? Čia yra visi dalykai, kuriuos siūlyčiau susikrauti į žygius po gorilą.

Galite supakuoti tikrai lengvą

Daryk paprastai! Rasite svorio apribojimus mažiems lėktuvams, kurie nukreipia jus į geriausias kelionių vietas. Afrikoje į pietus nuo Sacharos krūmų skrydžiai reiškia mažus lėktuvus (turiu omenyje, kad labai mažus).

Pavyzdžiui, jei jungiatės skrisdami iš Entebbe į Kihihi, yra ribojami bagažo svoris ir lagamino tipas. Daugelio skrydžių atveju „Aerolink Uganda“ bagažo politikoje sakoma, kad į minkštus vienpusius bagažus galite atsivežti tik iki 15 kg (33 svarų).

Nors buvau girdėjęs, kad jūs taip arti gorilų, kad jums tikrai nereikia priartinimo objektyvo, džiaugiuosi, kad nusprendžiau atsivežti mano.

Jei keliaujate vienas ar ketinate fotografuoti naktimis, galbūt norėsite atsinešti ir trikojį.

žygiai po gorilą

Fotografijos reikmenys

Aš nušoviau savo „FUJIFILM X-T4“ ir atsinešiau savo 35 mm objektyvą, kuris puikiai tinka fotografuoti nuotraukas aplink Bwindi. Taip pat atsidūriau daugybei kadrų naudodamas „FUJIFILM XF 50-140mm Telephoto Zoom F2.8 R LM OIS WR“ objektyvą.

Mastelio keitimo objektyvas (16–55 2,8) yra puikus laikas, kai jums pasiseka iš arti susipažinti su gorilos momentinėmis nuotraukomis.

Tačiau mūsų kelionėje kartkartėmis pasiekiau 50–140 mm 2,8 objektyvą. Tai buvo idealus pasirinkimas nuotraukoms ir vaizdo įrašams dėl optinio vaizdo stabilizavimo.

Su „bokeh“ pavyko gauti nuostabių portretinių kadrų dėl fiksuotos 2,8 diafragmos. Nors tai tikrai didelis objektyvas, jis buvo to vertas.

Tvirta avalynė

Tai yra vienas pasivaikščiojimas po parką, kuris tikrai suteiks jums rimtų treniruočių. Kalbamės kelias valandas kalnų pėsčiomis, todėl būkite pasiruošę.

Raskite porą neperšlampamų žygio batų su atrama ant kulkšnių arba lietaus batais.

Jei negalite atsinešti tinkamos avalynės, parko būstinėje galite išsinuomoti lietaus batus, kai atvykstate į pirminę instruktažą. Tai tik keli doleriai ir kur kas geriau nei slysti basutėmis.

Aš labai rekomenduoju apsipirkti iš anksto, nebent tai būtų improvizuota kelionė arba jums tikrai trūktų vietos bagažui. Naršykite po geriausių kelionėms skirtų batų ir batų sąrašą, tada prieš atvykdami šiek tiek dėvėkite porą, kad jie būtų patogūs.

Ant žygio batų pastebėjau keletą kitų žygeivių, dėvėjusių vandeniui atsparius kulkšnies užvalkalus, kuriuos galite įsigyti bet kurioje lauko sporto parduotuvėje.

Nors buvau pakankamai laiminga su žygio batais, dienos pabaigoje mano kojinės ir džinsai buvo gana iškepti purve.

Ką dėvėti: drabužiai skirti atogrąžų miškams

Nepriklausomai nuo metų laiko, planuokite drėgną orą ir ilgą dieną lauke. Štai trumpas kontrolinis sąrašas:

Tvirta avalynė

Žiūrėkite aukščiau ir būtinai įsitikinkite, kad prieš atvykdami pamatysite, kaip jūsų nauji batai pasiseka ilgą pėsčiomis. Jie gali būti patogūs juos išbandžius, bet jūs turite žinoti, kaip jūsų kojos jausis po penkių valandų žygio.

Ilgos kojinės

Aš iš tikrųjų radau porą kojinių, kurios „atstumia klaidas“, ir jos stengėsi, kad klaidos neprasiskverbtų į jas.

Ištemptos kelnės

Būtinai rinkitės storą audinį, nes vaikščiosite aštriomis žalumomis ir būsite apsupti klaidų. Turėkite omenyje, kad kopsite į viršų, todėl išbandykite, kad pamatytumėte, jog keliai gali būti aukštai užklupti ir nepatogūs.

Buvau palyginti patenkinta savo žygių stiliumi, bet norėčiau, kad kelnės būtų šiek tiek labiau ištemptos. Jogos kelnės galėtų būti tinkamas pasirinkimas, tačiau įsitikinkite, kad tai nėra lengvai įsiseganti medžiaga.

Sportinė viršutinė dalis su ilgomis rankovėmis

Jūsų marškiniai neturi būti itin stori, todėl ieškokite drėgmę praleidžiančios medžiagos, kuri jus atvėsins.

Apsaugos nuo saulės priemonės

Net jei jis atrodo apsiniaukęs, nenuvertinkite saulės jėgos. Ryte prieš apsirengdami užsidėkite apsauginį kremą nuo saulės, kad įsitikintumėte, jog pradedate nuo visiško padengimo sluoksnio. Plačiai atvirose vietose labai saulėta.

Klaidas atbaidantis

Pasitarkite su šiuo vadovu.

Ugandoje mums buvo liepta nedėvėti repelentų nuo klaidų, nes jie iš tikrųjų gali pritraukti vapsvas, kurios sukelia daug didesnę problemą. Nenaudojau nė vienos per visą kelionę ir niekada neįkandau.

Tai gali būti kažkas konkretaus metų laikui (vasario pradžia), todėl būtinai paklauskite. Ruandoje ar KDR viskas gali būti kitaip.

Kepurė

Mes daug buvome saulėje ir, turėdami kepurę, buvo didelis skirtumas. Šalikas ant kaklo taip pat gali būti naudingas. Buvau nepaprastai prakaituota, o bet kokia odos dalelė išėjo iš saulės.

Pasirinkite skrybėlę, kuri yra tinkama saulei ar lietui, kad padengtų visas jūsų pagrindus.

Sodininkystės pirštinės

Tai labai lengva netyčia patraukti į dilgėlę! Nors mūsų namelis mums davė pirštines, malonu turėti savo patogią porą.

Lietaus striukė

Pasirenkama, bet naudinga, jei prognozėje yra lietaus. Pasiimkite lengvą paltą, kuris jus išsausins.

Šlepetės

Po žygio jausis taip gerai, kai viską pradėsi ir šliaužsi. Nors tai nėra būtina, apklotus verta susikrauti, jei turite vietos.

Žiūronai

Tai dar vienas gal sąraše. Būsite pakankamai arti, kad visa tai pamatytumėte be jų, tačiau žygio dieną pasiimkite žiūronus, jei jau ketinate jų turėti kelionėje.

Pasirinkę apgyvendinimo variantą, palieskite pagrindą, kad pamatytumėte, ką jie teikia. „Sanctuary Retreats“ parūpino krepšius, lazdas ir pirštines, kad galėtume pasiskolinti.

Planuokite savo krepšį

Geriausias bagažo variantas yra turėti mažą vandeniui atsparią kuprinę. Idealiu atveju atsineškite po vieną krepšį vienam asmeniui. Turėkite omenyje, kad vėliau galbūt norėsite įsimesti lietaus striukę į krepšį, taip pat atsinešite supakuotų pietų.

Kalbant apie maistą ir gėrimus, pasitarkite ir su savo apgyvendinimo įstaiga, tačiau bet kuriuo atveju įsitikinkite, kad su savimi turite užkandžių su bent vieno litro vandens buteliu.

Pasiruošę leistis į savo kibirų sąrašo nuotykius? Prieš išvykdami būtinai paimkite mano „Ultimate Guide for Gorilla Trekking“ Ugandoje vadovą.

Parašykite komentarą