Dantų implantų gedimo priežastys

Statistika rodo, kad dantų implantų gedimo rizika yra maždaug penki procentai apatinio žandikaulio implantų ir dešimt procentų viršutinio žandikaulio implantų. Tačiau vienas iš labiausiai klaidinančių dantų implantų nesėkmės aspektų yra tas, kad vienam asmeniui, turinčiam kelis implantus, galbūt visi implantai, išskyrus vieną, bus sėkmingi. Iki šiol nebuvo įmanoma nustatyti, kas lemia selektyvų dantų implantų gedimą.

Kai kurie dantų chirurgai teigia, kad toks dantų implantų nesėkmingumas atsiranda dėl bakterijų, esančių žandikaulio kaule prieš įsukant implantą; kai implantas įsukamas į kaulą, bakterijos išsilaisvina ir atsiduria implantą supančiuose audiniuose. Kol kiti implantai bus įdėti į bakterijų neturintį kaulą, jie gyja švariai ir greitai, tačiau bakterijų užkrėstas implantas ilgainiui užsikrečia uždegimu, niekada tinkamai neužgyja ir galiausiai implantas sugenda, Airnivol kapos: ką svarbu apie tai žinoti?

Dantų implantų atmetimas

Dantų implanto nesėkmė nėra tas pats, kas dantų implanto atmetimas. Dantų implantai gaminami iš titano – metalo, kuris dėl savo „inertiškumo” jau beveik keturiasdešimt metų naudojamas klubo sąnario endoprotezams. Titanas žmogaus audiniuose nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų, o kai jis yra komerciškai grynas, nesukelia ir alerginių reakcijų.

Tačiau dantų implantai gali būti užteršti gamykloje, kurioje jie gaminami, nors visi dantų implantų gamintojai privalo laikytis griežtų FDA kokybės standartų. Arba jis gali būti užterštas odontologo kabinete atliekant implantacijos procedūrą, nors visi dantų chirurgai ir periodontologai taip pat privalo laikytis aukščiausių sanitarijos reikalavimų.

Kad ir kokia būtų pagrindinė dantų implanto gedimo priežastis, labiausiai tikėtina, kad gedimas išryškės netrukus po implantacijos procedūros. Visi, kurie po implantacijos procedūros jaučia pernelyg didelį diskomfortą ar kraujavimą, turėtų nedelsdami kreiptis į savo dantų chirurgą.

Papildomos dantų implantų gedimo priežastys

Tačiau dantų implantų gedimas gali būti ir paciento aplaidžios vėlesnės priežiūros rezultatas. Dantų chirurgas pateiks aiškias naujojo implanto priežiūros instrukcijas, kurių būtina laikytis. Jei, nepaisant tinkamos implanto priežiūros, pacientui vis tiek atsiranda patinimas ar jautrumas aplink implantą, tai gali būti infekcijos požymis ir reikia kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Dantų implanto gedimas taip pat gali įvykti, jei implantas buvo netinkamai įstatytas. Netinkamai įstatytą implantą trikdys burnos kramtymo judesiai; todėl žmonės, kurie žino, kad miegodami griežia dantimis, turėtų pasiteirauti odontologo, ar jie yra tinkami kandidatai į dantų implantus. Daugeliu atvejų odontologas tiesiog aprūpins jus burna, kad dantų griežimas būtų minimalus.

O jei, nepaisant visų pastangų, patirsite dantų implanto gedimą, nustačius ir pašalinus gedimo priežastį, implantą galėsite tiesiog pakeisti.

 

 

Parašykite komentarą