Kas atsakingas už kapą?

Kas atsakingas už kapą?


Kai kas nors perka kapavietę, jis moka už išskirtinę teisę tam tikrą laikotarpį – paprastai iki 50 ar 100 metų – joje laidoti savo artimąjį ar šeimos narius. Jiems išduodamas suteikimo aktas, tačiau žemė, kurioje yra sklypas, jiems nepriklauso.

Šeima, kuriai priklauso dotacijos aktas, yra atsakinga už kapo priežiūrą pagal kapines valdančios ir teritoriją prižiūrinčios institucijos taisykles. Kai kuriose kapinėse gali galioti gana griežtos taisyklės dėl to, ką žmonėms leidžiama daryti ir ko iš jų tikimasi. Jos gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos kapavietės tipo arba joms gali būti taikomi papildomi kapinių mokesčiai ir rinkliavos.

Pavyzdžiui, daugumoje kapų su veja leidžiama pastatyti tik antkapį su nedideliu gėlių pakraščiu prie pat paminklo, kad būtų galima pjauti aplink esančią žolę. Daugelis šeimų renkasi tradicinius kapus, kuriuose, pagerbdami savo mylimą žmogų, gali asmeniškai apipavidalinti visą kapo ilgį ir plotį. Jei artimas žmogus buvo palaidotas viešajame kape, gali būti apskritai neleidžiama naudoti jokio identifikacinio ženklo.

Kapų priežiūra, kapinių taisyklės ir nuostatai

Prieš pasirūpindami tokiais elementais, kaip dekoratyvinis žvyras, kapo apvadai, augalai ir kapo papuošimai, kurie įamžintų jūsų artimo žmogaus gyvenimą, pravartu susipažinti su pasirinktų kapinių taisyklėmis.

Daugelyje kapinių daug dėmesio skiriama teritorijos tvarkai ir švarai palaikyti. Kapinių savininkai gali pasilikti teisę pašalinti daiktus nuo kapų saugumo ar priežiūros sumetimais. Pavyzdžiui, jie gali nustatyti taisykles, kiek laiko galima palikti greitai gendančius daiktus, pavyzdžiui, vainikus ir kapų gėles, kol jie bus pašalinti.

Kiekvienos kapavietės matmenys yra labai konkretūs, kad būtų užtikrinta, jog asmeniniai daiktai nesikėsintų į kitos šeimos šventovę ar atvirus takus.

Kai kurios laidojimo vietos yra labai griežtos. Jos gali uždrausti kapų puošmenas, pavyzdžiui, žibintus, medinius kryžius, augalų vazonus ir plastikinius papuošalus, ir netgi gali juos pašalinti.

Kai tai atsitinka netikėtai, gedintieji gali patirti sielvartą. Dauguma kapinių pateikia išsamią informaciją apie savo taisykles, kuri gali padėti apsispręsti ir išvengti nemalonių aplinkybių.

Laidojimo paslaugų teikėjas gali jums patarti dėl pasirinktų kapinių taisyklių, be to, šią informaciją turėtų pateikti ir pačios kapinės.

Antkapių valymas

Įrangos, kurią naudosite antkapiams valyti, tipas gali priklausyti nuo akmens, iš kurio jie pagaminti, rūšies. Paminklų meistras, iš kurio jį įsigijote, turėtų patarti, kaip tai padaryti, taip pat kaip užrašus, kurie pradėjo blėsti, pataisyti.

Valant antkapius blizgius paviršius dažnai galima nuvalyti šilto vandens flakonu ir šluoste arba minkštu šepetėliu. Kai kurie žmonės į vandenį įpila šiek tiek skysto ploviklio. Valydami antkapius būkite švelnūs ir nenaudokite šiurkščių šveitiklių ar šepečių. Tai subraižys akmens paviršių ir gali pritraukti samanas ar dumblius.

Prekyboje galima įsigyti antkapių valymo purškiklių, kurie, kaip teigiama, padeda užkirsti kelią dumblių ir samanų augimui. Tačiau daugelis ekspertų nerekomenduoja antkapiams valyti naudoti buitinių priemonių, kurių sudėtyje yra baliklio ar rūgšties, nes jos gali pažeisti akmenį ir padaryti jį pažeidžiamą erozijos. Jei antkapiams valyti naudojate ne tik muiluotą vandenį, galbūt būtų protinga pirmiausia pasiteirauti kapinėse, ar nėra jokių taisyklių ar apsaugos įstatymų, draudžiančių naudoti jūsų pasirinktą antkapių valiklį.

Kai kurie žmonės nusprendžia apskritai nevalyti antkapių ir laiko geltonas kerpes bei laipsnišką atmosferos susidėvėjimą istorijos, kurią jie turi papasakoti, dalimi.

https://kpai.lt/