Epas 7 dienų maršrutas aplankyti Maltą atostogų metu – tik rankinis bagažas

Malta yra neįtikėtina sala, kurią reikia apžiūrėti. Įsikūręs tiesiai į Med, jis yra užpildytas tūkstančių metų istorija, nuostabiomis įlankomis ir neįtikėtiniausiais miestais, kurie yra tiesiog per gražūs, kad praleistų. Taigi, norėdami kuo geriau išnaudoti savo kelionę, norėjome pasidalinti buferio maršrutu aplankyti Maltą per kitas atostogas.

Dabar jums gali kilti klausimas, ar Malta jums tinka?

Na, leiskite man pateikti jums mažą fragmentą, kodėl jis turėtų būti kiekvieno keliautojo hitų sąraše!

Pirmiausia Malta (ir kaimyninė Gozo) lepinasi ta neįtikėtina Viduržemio jūros saule, kuri yra tokia gera. Negana to, Malta yra visiškai atšalusi ir puiki vieta aplankyti, jei kelionėje norėtumėte prastovos.

Tai sakant, Malta taip pat yra brangakmenis Viduržemio jūroje, jei norėtumėte paplušėti aplink istorinius miestus ir senovės lankytinas vietas. Tai sala, kuri gali (ir visiškai tinka) atitikti norimą kelionę. Štai kodėl mes vis grįžtame vėl ir vėl!

Taigi, kai sala pradeda saugiai atsiverti, norėjome pasidalinti keliomis Maltos vietomis, kurių negalėtumėte nepastebėti.

Ir, kaip visada, būtinai keliaukite saugiai. Patikrinkite savo vyriausybės kelionių gaires ir oficialią Maltos vyriausybės informaciją apie galimus sušvelnintus ar galiojančius apribojimus.

Maršrutas aplankyti Maltą atostogų metu

Pažvelkite žemiau į mūsų buferio maršrutą, norėdami aplankyti Maltą atostogų metu. O ir naudodamiesi visais mūsų maršrutais, nedvejodami pridėkite, išneškite ar sekite tiksliai tas vietas, kurias jau minėjome – juk tai jūsų atostogos!

Turėkite nuostabų laiką.

Pirmoji diena: Valeta

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (8)

Iki Viduržemio jūros miestų Valeta yra brangakmenis, kurį reikia aplankyti!

Skirtingai nuo kitų didžiųjų Europos sostinių, Valeta nėra per didelė, kad pervargtų, ir nėra pakankamai maža, kad nuobodžiautų. Tiesą sakant, sakyčiau, kad jis puikiai tinka kelioms dienoms tyrinėti.

Atvykę būtinai pasiklyskite apžiūrėdami didmeistrių rūmus ir nuostabius Aukštutinius (ir Žemutinius) Barrakkos sodus. Tai nuostabus pirmas dalykas ryte ir puikus būdas ištiesti kojas prieš dienos galvą.

Norėdami pasiimti saldų pasiėmimą, eikite į Amorino (Respublikos gatvėje). Čia turėsite paragauti geriausių gelatos visoje Maltoje. Patikėk manimi, tu grįši sekundėmis.

Po pietų apsižvalgykite aplink šimtmečių senumo Casa Rocca Piccola Valetos centre. Visą dieną galite prisijungti prie gido ir žvilgtelėti į klasikinius (ir turtingus) rūmus, kurie yra per daug nuostabūs, kad praleistumėte.

Prieš saulėlydį užsukite į Šv. Jono katedrą, kuri Valetoje didžiuojasi nuo 1500-ųjų. Tai taip gražu ir puikus būdas pamatyti kai kuriuos „Girolamo Cassar“ kūrinius. Juk jis yra viena iš garsiausių salų architektų.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (19)

Jaučiatės kraupus? Eikite į nuostabias akmenimis grįstas gatves ir užeikite į Noni (Respublikos gatvėje), kuriame maltiečių patiekalai sujungiami su šiuolaikišku atspindžiu. Jų ragavimo meniu yra toks skanus vakaro malonumui.

Skaityti daugiau: Geriausios lankytinos vietos Maltoje ir Goze

Antra diena: Valeta

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (26)

Vienas dalykas, kurį aš pasakyčiau, yra tai, kad valetai turėtumėte skirti bent vieną visą dieną tyrinėti (nors mums labiau patinka atšaldyta dviejų dienų kelionė). Tai sakant, jei trūksta laiko, per vieną dieną galite lengvai įsikrauti į pagrindines Valetos lankytinas vietas; ypač jei mūsų kelionių plane yra kitų vietų aplankyti Maltą, kurių tiesiog nenorite praleisti.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (17)

Norėdami gauti ryto galavanto, eikite pasivaikščioti po Grand Harbour rajoną, kur galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais įlanką. Be to, galėsite lengvai bendradarbiauti kelionėje į Fort St. Angelo, kuris istoriškai apsaugojo miestą. Norėdami visiškai ištirti fortą, turėsite atsižvelgti į maždaug 2 valandas; todėl planuokitės iš anksto ir atvykite gražiai ir anksti.

Vakarienei užsisakykite stalą „Rampiloje“; nenusivilsite, ypač jų terasoje. Pirmam patiekalui turėjome tradicinį maltiečių aljotos sultinį ir labai patiko!

Skaityti daugiau: geriausi dalykai, kuriuos reikia nuveikti Maltoje

Trečia diena: Mdina

Geriausi dalykai, kuriuos reikia nuveikti Maltoje ir Goze (12)

Niekada niekada nėra taip toli Maltoje, o tai reiškia, kad tai puiki sala, leidžianti pereiti ir apsistoti prie visų maltiečių brangakmenių. Tai sakant, nejaučiate spaudimo kiekvieną vakarą judėti viešbučiuose ar apgyvendinimo įstaigose, nesunkiai galite atlikti dienos išvykas į visas Maltos vietas ir visą kelionę apsistoti viename viešbutyje. Tai visiškai priklauso nuo jūsų.

Bet kokiu atveju, kur aš buvau … Mdina!

Gerai, todėl Mdina tikriausiai yra mano mėgstamiausias miestas visoje Maltoje ir viena vieta, kurios negalite praleisti dienos kelionėje. Jis yra maždaug 25 minučių kelio automobiliu nuo Valetos, ir jį lengva aplankyti automobiliu, taksi ar ekskursija, atsižvelgiant į tai, ko norite.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (11)

Važiuodami pro žymius Mdinos vartus, būtinai apsilankykite žymioje katedroje, iš kurios atsiveria viso miesto vaizdai. Tai nuostabu, o baroko architektūra datuojama metais atgal!

Tai sakant, jei norite grįžti atgal į istoriją, pereikite prie „Domus Romana“; romėnų namas, kuris buvo pastatytas maždaug prieš du tūkstančius metų! Tai palyginti nedidelis muziejus, o tai reiškia, kad tai puikus 30 minučių apsilankymas.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (7)

O ir nepamirškite paimti visame pasaulyje žinomos Mdinos Glass. Tai taip gražu ir rasite visame mieste.

Badaujate? Prisijunkite prie „Grotto Tavern“, jų gnocchi yra labai skanūs, o restoranas – toks unikalus pačioje grotoje.

Skaityti daugiau: Geriausios lankytinos vietos Maltoje ir Goze

Ketvirtoji diena: Vakarų pakrantė ir paplūdimiai

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (10)

Po trijų dienų gyvenimo mieste atėjo laikas pasižvalgyti dar iš tos nuostabios Maltos pakrantės. Taigi, susikraukite savo plaukimo reikmenis, pataikykite į tą apsauginę priemonę nuo saulės ir pasiruoškite snauduliui ant smėlio.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (59)

Bet pirmiausia pereikite prie Mėlynojo groto, kuris yra maždaug už 25 minučių kelio automobiliu nuo Valetos (ir 15 minučių nuo Mdinos). Čia atėję turėsite patekti į vieną iš mažų laivelių, kuris jus suplaks pačiame „Blue Grotto“. Tai sakant, jei nenorite pasivažinėti laivu, eikite į „panoramos“ apžvalgos zoną, kuri puikiai tinka saulėlydžiui.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (60)

Vaizdai nuostabūs.

Vėliau, šiek tiek laiko naršydami, eikite į Auksinę įlanką, esančią į šiaurę nuo Mėlynosios grotos. Tai populiari saulės ieškotojų vieta ir tokia vieta, kuri puikiai tinka rytiniam panardinimui (ar vakaro pasivaikščiojimui).

Jei norite panardinti, užsukite į Šv. Petro baseiną, esantį pakrantėje netoli Marsaxlokk. Čia turėsite šiek tiek paplaukioti nuostabiuose Viduržemio jūros vandenyse ir pasimėgauti tais vaizdais per pietinę Maltą. Tik būtinai saugokitės neramių vandenų ir maudykitės tik tuo atveju, jei tai padaryti yra saugu.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (58)

Dabar mums buvo geriausia išsinuomoti automobilį pakrantės dienoms. Nors jei nevairuojate, nesijaudinkite; yra daugybė įvairių kelionių kompanijų, kurias galite užsisakyti ir įtraukti į savo kelionės aplankyti Maltą planą.

Penkta diena: žygiai pėsčiomis netoli Popeye kaimo

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (29)

Ne kiekvieną dieną galima sakyti, kad klajojai po salą, tačiau Maltoje tai gana įmanoma pasiekti, ypač nuo Għiros įlankos iki Popeye kaimo.

Po ryto panirę į Għadirą, užsimeskite žygio batus ir eikite pasivaikščioti po apylinkes.

Pats pasivaikščiojimas visai neužtruks (nors galite apvažiuoti keletą aplinkkelių). Mes patikrinome Raudonąjį bokštą, kuris tiesiog drovus pačios įlankos (apie 40 minučių žygis). Jis datuojamas 1649 m. Ir yra mielas pamatyti, ypač vaizdams.

Nuvykę į vakarinę pakrantę, pateksite į visiškai nuostabų ir vaizdingą Popeye kaimą. Tai istorinis filmas, sukurtas Popeye filmui, kuris buvo nufilmuotas 1980-aisiais.

Verta arti valandos, o verta įtraukti į savo kelionės aplankyti Maltą planą; net jei nematėte filmo.

Galiausiai, norėdami pamatyti puikų Popeye kaimo vaizdą, eikite palei pakrantės kelią priešais įlanką. Vaizdai per įlanką yra nuostabūs ir iš čia atsiveria puikus vaizdas į patį Popeye kaimą.

Skaityti daugiau: Geriausios lankytinos vietos Maltoje ir Goze

6 diena: Gozo

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (3)

Vos nesidrovėdamas šiaurinių Maltos krantų, Gozo yra mažesnė sala, kuriai verta trumpai keliauti keltu! Tiesą sakant, tai puiki dienos kelionė lankantis Maltoje.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (4)

Išvykdami iš Cirkewwa, per trumpą laiką pateksite į Mgarro uostą. Iš čia turėsite patyrinėti visą Gozo miestą ir pakeliui pasiimti keletą svarbiausių vietų.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (38)

Viena vieta, kurią turite aplankyti, yra Il-Madonna ta ‘Pinu – bazilika ir šventovė, kuri yra tokia pat graži kaip ir jie. Nors bazilika nėra tokia sena, kaip kai kurios kitos Maltos ir Gozo vietovės, ji vis tiek yra tokia pati žymi.

Vėliau išsitrauk plaukimo reikmenis ir važiuok prie „Blue Hole“ panardinti! Tai natūralus baseinas, kuris sėdi tiesiog droviai nuo sugriuvusio „Azure Window“ lango ir kurį verta pamatyti, kai sekate mūsų kelionės programą aplankyti Maltą.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (31)

O ir nepamirškite pagauti kąsnio „The Boathouse“ Xlendi įlankoje.

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (6)

Tai ta vieta, kuri patenkins bet kokį jūros gėrybių potraukį; ypač su savo burnoje tirpstančiu šviežiu omaru.

Skaityti daugiau: geriausi dalykai, kuriuos reikia nuveikti Maltoje

7 diena: Mosta

Geriausios pramogos Maltoje ir Goze (20)

Prieš išvykstant iš Maltos, reikia aplankyti dar vieną (ir visai mielą) vietą. Mosta!

Tik maždaug 20 minučių nuo Valetos centro esanti „Mosta“ yra puiki vieta pamatyti paskutinę dieną keliaujant į Maltą. Net jei iki skrydžio turite tik kelias valandas, būtinai pasiimkite gandą.

Dabar vienas iš dalykų, dėl kurio šis miestas yra toks ypatingas, yra Mosta Rotunda; didžiulė bazilika, iš tikrųjų paremta Panteonu Italijoje.

Kai atvyksite, netrukus pamatysite, kodėl tai tokia ypatinga vieta, ypač kai joje yra vienas didžiausių, nepalaikomų kupolų visame pasaulyje!

Jei dar turite laiko, nuklyskite į Ta ‘Bistra katakombas, kurios tiesiog drovios miesto centre. Jūs pamatysite daugybę istorinių katakombų, kurias galite aplankyti gana unikaliai.

Skaityti daugiau: geriausi dalykai, kuriuos reikia nuveikti Maltoje

18 geriausių lankytinų vietų Maltoje


Patikrinkite geriausias Didžiosios Britanijos vietas!

Tik rankinio bagažo Didžiosios Britanijos kelionių knygų reklaminė juosta


Prisijunkite prie mūsų „Instagram“ …


Apsilankykite mūsų „YouTube“ kanale, kuriame rasite kelionių vaizdo įrašus!

Parašykite komentarą