Lankymasis Cuevas del Drach Maljorkoje • Blondinė užsienyje

Lankymasis Cuevas del Drach

Kai galvočiau apie Maljorką, įsivaizduočiau tas putojančias krištolo skaidrumo vandens ir balto smėlio paplūdimių jūras. Aš įsivaizdavau klajojančią vingiuotais akmenimis grįstais takais, išklotais gyvybingų Bugenvilijos žiedų, kai tyrinėjau nesenstančius kalnų kaimus, tokius kaip Deia ir Valldemossa.

Svajojau apie dienas, mirkančias saulėje ir vakarus, gurkšnojant tą garsųjį ispanišką vyną.

Dabar, jei paklaustumėte manęs apie Maljorką, pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra Cuevas del Drach (arba Dracho urvai). Nors šis požeminis lobis prieš man atvykstant buvo visiškai nutolęs nuo mano radaro, dabar jis yra viena iš mano mėgstamiausių vietų Ispanijoje.

Nors maniau, kad tai gali būti šiek tiek turistiška, pasivaikščiojimas po šiuos patrauklius urvus buvo vienas iš mano apsilankymo Maljorkoje akcentų. Šioje visiškai natūralioje urvų sistemoje yra vienas didžiausių povandeninių ežerų pasaulyje.

Tai buvo ne tik įdomi ir graži erdvė tyrinėti, bet ir tai, kaip buvo organizuota visa patirtis, padarė ją tikrai stebuklingą.

Ieškote tikrai nepakartojamos patirties? Štai ką turėtumėte žinoti apsilankę Maljorkos „Cuevas del Drach“.

Apie urvus

„Cuevas del Drach“ arba „Coves del Drac“, kaip jie žinomi katalonų kalba, pažodžiui reiškia drakono urvus. Įsikūręs Manakore, netoli Porto Cristo, požeminė kelionė čia yra viena didžiausių Maljorkos lankytinų vietų.

Yra keturios erdvės, žinomos kaip Juodasis urvas, Baltasis urvas, Luiso Salvadoro urvas ir Prancūzų urvas, kurios visos jungiasi. Urvų tinklas iš viso yra keturių kilometrų (apie pustrečios mylios) ilgio ir 23 (75,5 pėdų) gylio.

Urvų tinklą suformavo Viduržemio jūros vandenys ir jis raštuose minimas dar 1338 m. Geologai mano, kad urvai gali būti maždaug prieš mioceno epochą, įvykusią prieš penkis – 23 milijonus metų.

Martelio ežeras, vienas iš pagrindinių urvų šlovės teiginių, pavadintas prancūzų mokslininko ir tyrinėtojo Édouard-Alfred Martel, kuris 1896 m. (kaip tai sveikintina dovana!).

Vos prieš kelerius metus tinklą suplanavo vokiečių urvų tyrinėtojas MF Willis, savo ekspedicijų metu atradęs Baltąjį urvą ir Juodąjį urvą.

Apie Patirtį

45 minutes vaikščiojau po urvus ir buvau sužavėtas kiekviename žingsnyje.

Kelias juosiančių stalaktitų ir stalagmitų skaičius yra neįtikėtinas. Vos užteko laiko praleisti didesnę valandos dalį tik žvilgtelėjus į darinius.

Urvo apšvietimo ypatybės sukuria anapusinį grožį, tada krištolo skaidrumo ežeras, esantis viso to centre, viską pakelia į kitą lygį. Aš niekada nesilankiau urvuose ir tikrai nesitikėjau, kad mane sužavės…

Bet WOW.

Patirtis baigiasi požeminiame amfiteatre – šiuo metu neleidžiami jokie telefonai ar fotoaparatai ir jie pritemdo šviesą, todėl esate apsuptas juodos tamsos.

Tada orkestras išplaukia į valtį, kuriame groja klasikinė muzika, ir jūs atsisėdate ir mėgaujatės nuostabiais vaizdais bei garsais.

Koncertas trunka apie 15 minučių ir kiekviena sekundė yra tikrai nepamirštama.

Jaučiuosi kaip kažkas iš „Disney“ filmo ir aš pradėjau verkti, tai buvo taip gražu.

Nors niekada nebūčiau pagalvojusi, kad apsilankymas pogrindiniame koncerte bus kažkas mano kibirų sąrašo, patirtis buvo niekuo neišsiskirianti. Urvų akustika yra absoliučiai išskirtinė ir tai buvo GERIAUSI pinigai.

Cuevas del Drach Maljorka


Informacija apie bilietus

Prieš išvykdami rekomenduoju nusipirkti bilietus svetainėje. Pirkdami juos prie durų, gausite 15 eurų sumažintą internetinį tarifą, palyginti su 16 eurų.

Vaikams nuo trejų iki 12 metų galite įsigyti bilietus internetu už 8 eurus arba prie durų už 9 eurus. Jei turite mažų vaikų iki dvejų metų, jie gali įeiti nemokamai.

Iš viso tyrinėdami praleidžiate vieną valandą ir penkiolika minučių.

Cuevas del Drach Maljorka

Apskritai

Turiu pripažinti, kad maniau, jog visa tai bus sūriai, bet neperdedu, kai sakau, kad iki galo ašarojau. Nežinau, ar man taip pilnai ir visiškai patiko 15 eurų patirtis.

Visa nuostabi scena atrodė tarsi iš pasakos.

Pastaba: apsilankiau COVID metu, todėl viskas buvo sumažinta, bet vis tiek nepaprastai gerai. Paprastai jie rengia ekskursijas irklinėmis valtimis, o jūs einate į vidų su gidu, bet mano vizito metu viskas buvo išjungta. Nepaisant to, aš visiškai dievinau kiekvieną ekskursijos minutę.

Gaukite bilietus į Cuevas del Drach čia!

Įkvėpėte planuoti savo viešnagę Ispanijoje? Peržiūrėkite mano vadovą dešimčiai būtinų vietų Ispanijoje, kurios nėra Barselona.

Planavimo patarimas: nežinote, kada užsisakyti kelionę? Pereikite prie mano geriausių metų laikų apžvalgos aplankyti Ispaniją.

Parašykite komentarą